...
Загальна характеристика швейного обладнання та його застосування PDF Печать E-mail


· загальна характеристика швейних машин;

· основні фірми виробника швейного обладнання;

· загальна характеристика класифікацій швейних машин.

Основні терміни теми: побутові та промислові швейні машини; основні фірми-виробники швейного обладнання; класифікація швейного обладнання; універсальні, спеціальні, спеціалізовані швейні машини та спеціалізовані напівавтомати. Інформаційні матеріали теми

Загальна характеристика швейного обладнання та його застосування
Швейні машини, які використовуються для виготовлення швейних виробів поділяються на побутові та промисловості. Побутові швейні машини застосовуються, як правило, при виготовленні швейних виробів в побутових умовах, а промислові - при пошитті швейних  виробів у умовах виробництва.
Ринок України заповнений швейним обладнанням, яке випускається в Росії, Білорусі, Німеччини, Угорщини, Японії, Італії, Китаю та в інших країнах.
Так, наприклад, в Росії основними фірмами виробниками швейного обладнання є Подільський механічний завод, Ростовський завод легкого машинобудування. В Білорусі - Оршанський завод легкого машинобудування. В Німеччині це цілий ряд фірм, з яких найбільш відомими і поширеними є - "Алтін", "Пфафф", "Дюркопп-Адлер", "Штробел". В Угорщині - це фірма "Паннонія", в Японії - це фірми "Джукі", "Кансай спеціал", "Бразер", "Уніон спеціал", в Італії - фірма "Рімольді-Неккі". Кожна з цих фірм спеціалізується на випуску відповідного обладнання, або ж випускає саме різноманітне обладнання промислового призначення. Крім цього майже всі ці фірми випускають і побутові машини.
Єдиної класифікації швейного обладнання не існує. Кожна фірма, яка випускає швейне обладнання, присвоює новій створеній машині свій черговий умовний номер. При виготовленні машини додатковими механізмами, до номеру класу додають цифру чи букву чи їх поєднання.
Крім заводської класифікації існує технологічна класифікація швейного обладнання.
Так швейне обладнання класифікується за:
· видом стібка - машини човникового та ланцюгового переплетення;
· кількістю голок - одноголкові, двоголкові та багатоголкові;
· технологічним призначенням - зшивальні, обметувальні, підшивальні, вистьобувальні, вифастригувальні, петельні та інші;
· характером операцій, які на них виконуються - універсальні, спеціальні, спеціальні і спеціалізовані напівавтомати.
Універсальні машини або машини загального призначення - це машини на яких можливо виконувати різноманітні операції при виготовленні швейного виробу, наприклад зшивати плечові зрізи, обшивати комір, вшивати рукави тощо.
Спеціальні машини - це машини на яких можна виконувати певні види робіт, наприклад обметувати, підшивати тощо.
Спеціалізовані швейні машини - це машини, які пристосовані для виконання певних операцій шляхом конструктивної зміни універсальних або спеціальних машин, наприклад машина для розподілу посадки по окату рукава за заданою програмою.
Спеціалізовані напівавтомати  - це машини агрегати на яких сама операція виконується в автоматичному режимі, подача напівфабрикату - працюючим, а знімання його - працюючим або в автоматичному режимі, наприклад напівавтомат для обметування петель, приживання ґудзиків, заливання виточок тощо.
В залежності від участі працюючою в управлінні машиною, швейні машини поділяються на машини неавтоматичної, напівавтоматичної або автоматичної дії. До машин неавтоматичної дії відносяться машини, які працюють тільки при безпосередньому управлінні напівфабрикатом працюючим. До машин напівавтоматичної дії відносяться машини в яких подавання напівфабрикату виконується працюючим, саме операція в автоматичному режимі, а знімання напівфабрикату - працюючим або в автоматичному режимі. До машин автоматичної дії відносяться машини в яких весь цикл роботи виконується в автоматичному режимі.

Узагальнення
Всі швейні машини поділяються на побутові та промислові. Єдиної класифікації швейного обладнання не існує, а використовується класифікація фірм-виробників та технологічна. Найбільш відомими фірмами виробниками швейного обладнання є "Алтін", "Пфафф", "Дюркопп-Адлер", "Штробел" - Німеччина, "Джукі", "Бразер", "Кансай спеціал" - Японія та інші.

Питання для самоконтролю

1. Які машини відносяться до побутових, а які до промислових?
2. Які ви знаєте фірми-виробники швейного обладнання?
3. Які існують класифікації швейного обладнання?
4. Які машини відносять до

· універсальних?

· спеціальних?

· спеціалізованих?

· спеціалізованих напівавтоматів?

 

Яндекс.Метрика >